اخبار

پیاده روی جوان همدانی برای پاکسازی محیط زیست

پیاده روی جوان همدانی برای پاکسازی محیط زیست

ساعت 8.5 صبح روز پنجشنبه ۳۱ فروردین ۹۶ زنگ تلفن یکی از اعضای گروه دوستداران و حافظان طبیعت ساوه به صدا درآمد.جوانی پشت خط خودش را مهران انصاری معرفی کرد. همان جوانی که روز قبل از “نوبران” خبر دادند که پیاده و به صورت انفرادی از همدان به مقصد تهران حرکت کرده و در مسیر به پاکسازی محیط می پردازد.

پیاده روی جوان همدانی برای پاکسازی محیط زیست

به گزارش ایسنا، مهران انصاری ۲۲ساله یک جوان کارآفرین همدانی است که شغل آزاد داشته و کارگاه پخت نان مخصوص بیماران دیابتی دارد.

این جوان به مناسبت روز جهانی زمین پاک که دوم اردیبهشت است اقدام محیط زیستی اش را آغاز کرده و در طول مسیر به هر کجا که رسیده به پاکسازی محیط پرداخته است و البته در کنارش ترویج فرهنگ و آموزش محیط زیستی را فراموش نکرده است.

مهران در این سفر پرچم هلال احمر و منابع طبیعی را با خودش حمل می کند که در ساوه پرچم خیریه امام حسین(ع) نیز به ان اضافه شد. مهران به صورت روتین کوهنوردی هم می کند. او هر بار که به کوه می رود ده ها کیلو زباله را به دوش کشیده و پایین می آورد. چهره مصمم این جوان، بازتاب امید، نشاط، زندگی و صفا و پاکیست.

مدیر عامل خیریه امام حسین(ع) ساوه و اعضای گروه دوستداران و حافظان طبیعت که میزبان این جوان در ساوه بودند با گذراندن این جوان از زیر قرآن، ذکر صلوات و صدقه کنار گذاشتن به امید به سلامت سپری شدن این سفر، وی را مشایعت کردند.

مهران قصد دارد چند ماه دیگر برنامه پیاده روی برای جمع کردن فیلترهای سیگار راه بیندازد. چرا که اکثر سیگاری های ما عادت نکرده اند، ته سیگار خود را در سطل زباله یا جا سیگاری ماشین بیندازند.

Previous ArticleNext Article

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.