پناهگاه پرآو به سیستم روشنایی خورشیدی مجهز شد

0
336

مسئول کارگروه پناهگاه سازی هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه با اشاره به تخریب سیستم روشنایی پناهگاه پرآو در سالهای گذشته، اظهار داشت: با فعالیت های پیگیرانه کارگروه پناهگاه سازی(حفظ ونگهداری) هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه و همکاری و مساعدت های بسیار کارساز شرکت برق منطقه ای غرب، پس از بیست ساعت تلاش و کوشش خستگی ناپذیر توسط مهندسین این شرکت، پناهگاه پراو به سیستم روشنایی خوشیدی مجهز شد.

پناهگاه پرآوحسین جامه شورانی افزود: این مجموعه از ماه‌ها پیش جهت تهیه وسایل و فراهم کردن مقدمات کار پیگیری های مستمر و عاشقانه ای را در این زمینه انجام دادند. به ویژه موضوع انتقال دو عدد باطری و سایر مصالح سنگین به محل پناهگاه (در ارتفاع۳۱۵۰ متری) به عهده ی این گروه بوده است.

این پیشکسوت کوهنوردی ادامه داد: کلیه ی اتاق ها و راهرو پناهگاه پرآو به اضافه ی سردرب ورودی پناهگاه – که روشنایی آن نقش مهمی در شب برای پیدا کردن پناهگاه توسط کوهنوردان ایفا می‌کند- به سیستم روشنایی خورشیدی مجهز شدند و بدین ترتیب با دستان مهندسین شرکت برق منطقه ای غرب و هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه نور بر تاریکی در پناهگاه پرآو غلبه نمود.

وی تصریح کرد: پناهگاه پرآو علاوه بر اینکه در طول سال میزبان خیل عظیمی از کوهنوردان استان کرمانشاه است، سایر کوهنوردان اقصی نقاط کشورمان و همچنین بعضاً غارنوردان دنیا نیز برای پیمایش غارپراو (که به اورست غارهای جهان معروف است) مورد استفاده قرار می گیرد.