اخبار, گوناگون

اسکاى رانینگ ورزشى نوپا

اسکای رانینگ

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران؛دویدن در طبیعت به طور عام و دوى کوهستان یا اسکاى رانینگ در مفهوم رقابتى آن ورزشى نوپا است.

دویدن در طبیعت به طور عام و دوى کوهستان یا اسکاى رانینگ در مفهوم رقابتى آن ورزشى است نوپا که هیجان زیاد دویدن در مسیرهای کوهستانی و عواملی چون فرار از زندگى شهرى، سر و صدا و آلودگى هوا و رسیدن به قلب طبیعت در کمترین زمان و با سبکترین تجهیزات، موجب شده روز به روز بر تعداد طرفدارانش افزوده شود.

جدا از جذابیت هاى فراوان این رشته، قابلیت هاى زیست محیطى کشور و وجود کوه هاى بلند و بکر ما را برآن داشت تا اولین مسابقه رسمى کشور را با شعار “با پاهات پرواز کن” و در تاریخ 25 تیر ماه، با اخذ مجوز از وزارت ورزش و جوانان و با همکاری مثمر ثمر معاونت ورزش های همگانی برگزار کنیم.  این مسابقه با رعایت قوانین بین المللی و ایجاد امکان حضور بانوان ورزشکار با شرایطی یکسان برگزار خواهد شد. به علاوه، علاقمندان این رشته پیش از این مجبور بودند هزینه هاى گزاف سفر به خارج از ایران و شرکت در مسابقات این رشته را متحمل شوند.

ما قصد داریم که در ادامه، این مسابقه را هر ساله و با کیفیتی بهتر از سال قبل برگزار کنیم؛ چرا که معتقدیم برگزارى مرتب و قانونمند این گونه مسابقات با استانداردهاى جهانى به دلیل پتانسیل های طبیعی کشورمان بستر مناسبی برای جذب توریست ورزشى خواهد بود.

اسکای رانینگ
آزاد کوه یکى از بلندترین قلل البرز مرکزى است که به علت زیبایى و شکل خاص و مستقل قله آن، نزدیکى به پایتخت و قرار گرفتنش در منطقه حفاظت شده البرز، بی شک انتخابی بسیار خوب برای برگزاری این مسابقه بود. به علاوه نام آن که روح مستقل و آزاد این رشته را تداعى می کرد از جمله دلایل ما براى انتخاب این منطقه زیبا، و برگزیدن این نام برای مسابقه مان بود.

هر چند اسکاى رانینگ مفهوم رقابتى دویدن در طبیعت می باشد و شاید در نگاه اول بسیار تخصصى و سخت به نظر بیاید اما هر کسى و با هر سطح از توانایى ورزشى به شرط تمرین کافى وکسب آمادگى، اجازه حضور در این مسابقه را خواهد داشت.

شروع مسابقه، از یکی از بکر ترین و زیبا ترین روستاهای منطقه خواهد بود. روستای وارنگه رود به علت حفظ بافت قدیمی توسط اهالی محل و جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه در آن، همچنان آرامش طبیعی خود را حفظ کرده است.

از بخش های جنبی این مسابقه که در روز بهزیستی برگزار می شود، می توان به حضور عده ای از کودکان تحت سرپرستی این سازمان  و با هدف آشنا کردن آن ها با طبیعت و ورزش اشاره کرد.
در برگزاری این مسابقه کلیه نکات زیست محیطی رعایت شده است و با حضور داوطلبانه رفتگران طبیعت، در روز مسابقه، دره وارنگه رود پاکسازی خواهد شد.

مسابقه دوی کوهستان آزاد کوه، با ایده نو داود شیرخانی به عنوان طراح مسابقه و متخصص در این رشته ورزشی برگزار خواهد شد.

Previous ArticleNext Article

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.